CO TO JE

Kryptoměna, která změnila svět investic

‍Psal se rok 2009, když byla anonymním programátorem (či programátory) spuštěna platební elektronická síť s názvem Bitcoin. Jedná se o nejpopulárnější virtuální měnu, která funguje na principu přenosu platebních transakcí prostřednictvím technologie zvané blockchain.

‍Tuto technologii lze pro laiky charakterizovat jako jakousi elektronickou účetní knihu, která je k dispozici takřka každému. Souhrnný počet všech bitcoinů na světě nikdy nepřesáhne číslo 21 milionů, neboť toto číslo bylo pevně stanoveno již při samém vzniku měny. Aby člověk mohl nějakým způsobem operovat s bitcoiny, musí mít tzv. kryptopeněženku.

‍Skrze ni může transakce přijímat i odesílat, neboť tato peněženka představuje jedinečnou adresu v blockchainové síti. K realizaci transakcí je pak nutné jejich potvrzení kaligrafickým klíčem (podpisem), který je uložen právě na zmiňované peněžence.

KLADY A ZÁPORY

Mocný hráč na ještě mocnějším poli

Decentralizace Bitcoinu zajišťuje eliminaci zásahů a regulací měny ze strany státních i mezinárodních institucí. Je to v podstatě veřejná síť, která však dbá na zásadu anonymity a tzv. „neprůstřelný“ systém ověřování. Hodnota kryptoměny Bitcoin často kolísá, primárně má však tendenci narůstat.

A to zejména proto, že z celkového stanoveného počtu bitconů pomalu ale jistě ubývá. Jak je to možné? Mnozí uživatelé sítě totiž ztratili svůj jedinečný klíč, k Bitcoinům se tedy už nikdo nedostane a upadnou „v zapomnění“. A stejně jako klíč lze ztratit, může být rukou hackerů též „odcizen“ prostřednictvím softwarových kryptopeněženek.

Maximální bezpečnost a řešení takového problému lze zajistit díky tzv. hardwarovým peněženkám, které odstraňují riziko systémového napadení někým jiným. Takových peněženek naleznete na trhu mnoho, ideální volbou jsou ovšem ty, které navíc minimalizují možnost proniknutí „infikovaného“ skrytého softwaru, jež byl výrobcem hardwarové peněženky do zařízení cíleně implementován a má za úkol sbírat vaše data. Takové ochranné podmínky splňuje např. Mitilena, u které si peněženku můžete nahrát na jakýkoli vámi zvolený USB flash disk.

INVESTICE DO BITCOINU

Budoucnost zhodnocení peněz leží v kryptoměnách

Fenomén kryptoměn se prohlubuje stále víc a víc a světový ekonomové vidí v tomto novodobém finančním rozhraní budoucnost ekonomického sektoru. Bitcoin, jakožto přední světovou kryptoměnu, vyhledává stále největší počet investorů. V současnosti její hodnota pořád stoupá a pokud uvažujete nad její koupí, teď je na to určitě ideální čas.

Nutno však podotknout, že do popředí se dostávají také jiné virtuální měny, které se navzdory menšímu globálnímu zápřahu stávají se svými tokeny spolehlivými držiteli hodnoty peněz. A do budoucna se jejich potenciál bude stále více a více zvyšovat. Takové tokeny mnohdy pochází z původně drobných startupových projektů, které se časem mohou stát velkými konkurenty těch „nejprofláknutějších“ kryptoměn.

The Nubi team gave us access to valuable user feedback and potential improvements, which allowed us to empathize with their users and provide solutions for the biggest pain points.

We redesigned the whole experience for Nubi, prioritizing the user’s needs. We also created an onboarding process to ensure that existent users had a frictionless transition to the new version of the app and identified the added value from the getgo.

Kde koupit bitcoiny? Z České republiky lze celkem snadno nakoupit prostřednictvím webových stránek americké společnosti Coinbase. Nakupte tam a uložte do Mitileny.