Cíle projektu

Vytvoření peněženky, kam byste se nebáli dát coiny v hodnotě vašeho bytu

Na projektu pracuje malý tým vývojářů s bohatými zkušenostmi v odvětví kryptoměn. Objevilo se několik systémových problémů s ukládáním kryptoměn, které úspěšně vyřešili.

Hlavním problémem je ukládání kryptoměn na webové stránky burz. Dnes burza existuje, zítra bude hacknuta (například hacknutí Binance) nebo zmizí majitel (například útěk zakladatele Thodexu). Představte si situaci, že pošlete velmi významnou částku na účty určité burzy, která ale je registrována na Kajmanských ostrovech (například Binance). Všem je jasné, že na těchto ostrovech není ani ředitel této burzy, ani žádný zaměstnanec, ale jen právnická osoba. Dlouhodobé skladování vašich bitcoinů na takových platformách je obrovským rizikem.

I když burza nebude hacknuta, existují případy, kdy při výběru finančních prostředků burzy vyžadují dokumenty, které dokládají, jak přesně jste získali takovou částku předtím, než jste převedli peníze do krypto-burzy. To znamená, že můžete posílat kolik chcete a bez otázek, ale při výběru vás můžou nutit projít byrokratickými postupy, kterými někteří lidé nemohou projít, a proto ztrácejí své finanční prostředky. Na odpověď od podpory můžete čekat 2 týdny a podobně (nedávný případ s Hitbtc).

Druhým důležitým aspektem je zjednodušení. Přístup k ~ 20% bitcoinovým peněženkám byl jednoduše ztracen. Šance na ztrátu soukromého klíče k peněžence je mnohem vyšší, než kdybyste se stali obětí hackera. Nemá smysl dávat uživateli 12slovné heslo, pokud ho ukládá do zpráv na WhatsApp. Je nutný kompromis mezi složitostí i bezpečností.

Třetí aspekt ve stávajících peněženkách, kde je bezpečnost v popředí, je takový, že vývojáři našli některé problémy, které se pokusili opravit a zlepšit.

Řešení problémů

Bezpečnost a jednoduchost

Problém s burzami a centralizovanými peněženkami (když je váš soukromý klíč uložen v cizí databázi) řeší takzvaná off-line studená peněženka. Faktem je, že bitcoin a další blockchainy jsou založeny na kryptografii a proces podpisu odchozí transakce není tak obtížný ani nevyžaduje posílat svůj soukromý klíč na web někoho jiného.

Podepsat transakci je možné na počítači absolutně bez pomoci internetu. Nepotřebujete žádné webové stránky, které by kryptograficky podepsaly klíč k jakékoli transakci. Internet potřebujete ve fázi, kdy budete zveřejňovat již podepsanou „hash“ (od pojmu hašovací funkce) transakce do sítě, ale z hash není možné zjistit váš soukromý klíč. Stručně řečeno – pomocí technologie blockchain nemusíte nikam posílat svůj soukromý klíč, abyste prováděli transakce s kryptoměnou. A pokud to nikam neposíláte, pak nikdo kromě vás nemá přístup, tudíž nikdo nemůže utrácet vaše peníze.

Problém ztráty hesla od peněženky je vyřešen liberalizací uživatele. Pokud je pro uživatele pohodlnější nechat si vytištěný list se soukromým klíčem nebo soukromý klíč vyfotit na iPhone, je to jeho právo. A peněženka Mitilena k tomu má nástroje.

Ba co víc, Mitilena peněženka se liší od některých studených peněženek tím, že do počítače neinstaluje žádnou skrytou službu. A také skutečnost, že můžete tuto peněženku stáhnout na libovolný USB flash disk, a ne ten, který jde již z továrny pro kryptopeněženky. Když pracovníci továrny v Číně vědí, že zde vyrábějí flash disky, kde budou uloženy soukromé klíče, pak mohou teoreticky vložit spyware záložky do čipů. V době, kdy používáte naprosto náhodný flash disk zakoupený v obchodě – ztratíte toto riziko. Nezapomeňte, že není známo, kolik bude Bitcoin stát za 10 let. Co když 1 Bitcoin bude stát milion dolarů? Kryptoměnu potřebujete uložit bezpečně, a ne přemýšlet o tom, jaký skrytý program vám nainstalovala na počítač hardware peněženka nebo zda nejsou v čipu této hardware peněženky tzv. backdoor (zadní vrátka). S peněženkou Mitilena jdou tyto problémy mimo vás.

Nakonec, co když se jeden flash disk rozpadne za rok, dva, tři v důsledku vlhkosti nebo jen kvůli stáří a permanentnímu pobytu v batohu? S peněženkou Mitilena si můžete koupit 5 různých flash disků za 200 Kč a nahrát je do každé z vašich digitálních peněženek při jediné koupi. Naopak hardwarové peněženky připojené k jejich původním flashdiskům se prodávají výhradně na tomto flash disku, tzn. že je nemůžete koupit jednou a mít 5 kopií. Budete je muset koupit 5 krát, a to za 100-200$.

Studená peněženka Mitilena se prodává jako digitální kopie, okamžitě ji získáte a nahrajete na USB flash disk, místo toho, abyste na ni 14 dní čekali poštou. Navíc pokud jde o miliony (stovky) dolarů, může se objevit nějaká zločinecká skupina, která světoznámé hardwarové peněženky u některých poštovních nebo celních distributorů bude nahrazovat flashovaným softwarem. S Mitilena Wallet tato rizika nejsou.

NA ZÁVĚR

Atraktivní startup v atraktivní oblasti

Ukázalo se, že jde o skvělý startup v oblasti kryptoměn se zkušenými zakladateli. A hlavně, startup už má hotový produkt. V současnosti se vylepšuje každý týden, ale samotný produkt již funguje a prodává se. Pospěšte si a připojte se, je tu příležitost, jak koupit akcie anglické společnosti i digitální tokeny. Přečtěte si více o jejich digitálních tokenech zde.

A co dál: Zavolejte mi ještě dnes a řeknu vám ještě více o tomto i dalších projektech a o způsobech, jak do nich investovat 🙂